Ekonomi

Binance, El Salvador’un ilk tam lisanslı kripto borsası oldu

Investing.com – İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası unvanına sahip Binance, bitcoinanavatanı El Salvador’da faaliyet gösterme lisansına sahiptir.

BinanceBöylece Bitcoin’in yasal olduğu ilk ülkede tam lisanslı ilk kripto para borsası oldu.

Kripto borsasından yapılan açıklamaya göre El Salvador Merkez Bankası, Binance’e Bitcoin Hizmet Sağlayıcı lisansı (BSP) verdi. Bununla El Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu, Binance’e kalıcı bir Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcı lisansı (DASP) verdi. Bu iki lisansla Binance, ülkedeki operasyonları için tam yasal zemine sahip oldu.

Binance, son zamanlarda bazı ülkelerde düzenleyici sıkıntıya düşse de, Avrupa ve Orta Doğu’da toplam 18 yargı alanında lisans sahibi olarak diğer borsaların önünde.

Lisanslama sürecinden bahsederken Binance Latin Amerika Operasyonları Başkanı Min Lin, kripto borsasının dünya çapındaki düzenleyicilerle uyum sağlama taahhüdünün altını çizdi. Min Lin ayrıca, lisans verme sürecinde Salvadorlu düzenleyicilerle özenle çalıştıklarını söyledi.

Binance, El Salvador’da alınan lisanslarla çalışma yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Bu bağlamda Binance yetkilileri, Salvador’da kripto para biriminin benimsenmesini artırmak ve Salvador halkı için daha güvenilir bir ticaret ortamı sağlamak için yerel makamlarla uyum içinde çalışacaklarını söyledi.

El Salvador, 2021’de Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kullanacak. kabul etmek İlk ülke olarak tarihe geçti. O dönemden itibaren Bitcoin’e yönelik ekonomi politikaları geliştiren ülke, uluslararası kuruluşların baskı ve eleştirilerine rağmen Bitcoin yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu