Haber

Engelli Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Altın Madalya Sahibi Merve Nur Eroğlu Bolu’da Ağırlandı

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na birincilikle katılmaya hak kazanan milli atlet Merve Nur Eroğlu, memleketi Bolu’da çiçeklerle karşılandı.

Çekya’nın Plzen kentinde düzenlenen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi bayanlar klasik yay kategorisinde temsil eden Merve Nur Eroğlu altın madalyanın sahibi oldu. Altın madalya kazanan milli okçu, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na giriş biletini de birincilikten kazandı. Şampiyonadan altın madalya ile memleketi Bolu’ya gelen Merve Nur Eroğlu, Spor İl Müdürü Emrullah Güler ve genç sporcular çiçeklerle karşılandı. Karşılamanın ardından Eroğlu’nun başarısını kutlamak için pasta kesildi.

“İstiklal Marşımızı tüm dünyanın önünde gururla söyletecek, bayrağımızı dalgalandıracak”

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, “Merve Nur’un madalya ile döneceğinden eminim. Merve Nur’a güveniyoruz ve yolu açık olacak. Büyük başarılarla bizleri gururlandırmaya devam edecek. İstiklal Marşımızı tüm dünyanın önünde gururla söyletecek, bayrağımızı dalgalandıracak. Tüm Bolu ve tüm Türkiye Merve Nur ile gurur duyacaktır.”

“Hedefim ülkemi en iyi şekilde temsil etmek”

Hedefinin 2024 Paris Paralimpik oyunlarında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyleyen milli atlet Merve Nur Eroğlu, “Orada ilk kez yarıştığım için çok heyecanlandım. Oradan derecesiz döndüm. Ülkemi en doğru şekilde temsil etmek” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu