Haber

Fahrettin Altun: Gazze’de iletişimin kesilmesi kabul edilemez

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından İsrail’e tepki gösterdi.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

İsrail, sivilleri korumak veya temel insan haklarına saygı göstermekle ilgilenmediğini bir kez daha gösteriyor. Gazze’de sabit hat, cep telefonu ve internet iletişiminin tamamen kesilmesi kabul edilemez. Bu, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarının son aşamasıdır.
İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana kuşatma altında tuttuğu Gazze’ye yönelik yoğun hava saldırılarını sürdürürken, eş zamanlı olarak en temel insan haklarına ve değerlerine yönelik açık bir saldırı daha gerçekleştiriyor ve iletişim kanallarını kesiyor.
Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası iletişim kanallarını engellemeyi amaçlayan İsrail’in karartması, savaş suçu işleme niyetini açıkça ortaya koyuyor. Bu, İsrail’in sivillerin hayatlarını mahvettiği yönündeki nahoş gerçeği gizleme girişimidir.
Batı’nın bu saldırıya tepki göstermemesi onları bu suça ortak ediyor. Yasaların pervasızca göz ardı edilmesi ve Gazze’deki insanların kitlesel olarak cezalandırılması savunulamaz.
İsrail’in ayrım gözetmeksizin ve hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirdiği saldırılarının kısıtlanmasına karşı çıkanların nerede durduklarını sorgulamaları gerekiyor. Bu felaket günlerinde sergiledikleri davranışların, tarihlerinde kalıcı bir leke olacağının farkına varmaları gerekiyor.
İsrail’in Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal etmesini şiddetle kınıyoruz. Bu vahşete bir an önce son verilmeli. Bu vahşete destek veren “büyük güçler” artık insan haklarından, temel hak ve özgürlüklerden söz edemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu