Yaşam

Rol alan Gülcemal Halil İbrahim kimdir? Gülcemal Halil İbrahim (Atilla Şendil) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Gülcemal MF İmal’in yönettiği, ilk bölümü 6 Nisan 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan ve Selda Akın’ın yazdığı drama Türk televizyon dizisidir. Peki oynayan Gülcemal Halil İbrahim kimdir? Gülcemal Halil İbrahim (Atilla Şendil) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

GÜLCEMAL HALİL İBRAHİM KİMDİR? GÜLCEMAL HALİL İBRAHİM’İN KARŞISINDA KİM VAR?

Gülcemal dizisindeki Halil İbrahim karakteri. atilla şendil“Canlandırıyor.

ATİLLA ŞENDİL KİMDİR?

Ali Atilla Şendil (d. 1963, Eskişehir), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır.

Hayati

1963 yılında Eskişehir’de doğdu. 1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Trabzon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde takım sanatçısı olarak göreve başladı.

1991-1992 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmenlik yapan sanatçı, 2010 yılında New Tokyo State Stage’in baş yönetmeni Hitoshi Uyama ile çalıştı. Haliç Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nin kurucu kadrosunda yer aldı. kış bahçeleri 2016-2017 yıllarında Haliç Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalında yüksek lisans yaptı. İstanbul Devlet Tiyatrosu yönetmeni olarak 2018-2019 tiyatro dönemi için misyon edindi.

1997 yılından itibaren tiyatro çalışmalarının yanı sıra sinema ve dizilerde de rol alan sanatçı aynı zamanda dublaj çalışmaları da yapmaktadır.

korkuteli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu