Haber

Telefonlara Gönderilen Mesaj: AKOM, AFAD ve İstanbul Valiliği’nden Art arda uyarı

İstanbul’u etkisi altına alan ve önümüzdeki saatlerde de devam etmesi beklenen sağanak yağışa ilişkin Meteoroloji, AKOM, AFAD ve İstanbul Valiliği art arda uyarılarda bulundu.

Son olarak AFAD bir uyarı yayınlayarak cep telefonlarına tebligat gönderdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimleri çok bulutlu, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskisehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın’da yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. diğer yerler parçalı bulutlu olacak. yapılıyor.

AKOM, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

’11-12 Kasım Fırtına ve Yağmur Uyarısı’ başlığıyla yapılan açıklamada, şöyle denildi: ‘İstanbul’da cumartesi öğle saatlerinden sonra güneybatı rüzgarının şiddetini artırması, kısa süreli ‘kuvvetli fırtına’ şeklinde etkili olması bekleniyor. akşam saatlerinden itibaren periyodik saldırılar. Bununla birlikte şiddetli sağanak yağışların da olacağı tahmin ediliyor. “Pazar günü sabahın erken saatlerinden sonra bölgemizi fırtınalı ve yağışlı havanın terk etmesi öngörülüyor.”

Meteoroloji ve AKOM’un ardından AFAD da vatandaşları uyardı. AFAD cep telefonlarına uyarı mesajı göndererek kuvvetli sağanak ve rüzgara karşı tedbir çağrısında bulundu.

AFAD’ın mesajında, ‘Meteoroloji’ye göre bugün ilçenizde kuvvetli sağanak ve rüzgar bekleniyor. Sel baskınlarına, ulaşım aksamalarına, hortumlara, çatıların uçmasına karşı dikkatli olunması gerekiyor.Söylendi.

haberkarapurcek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu