Haber

Trabzon ailesinden ‘heyelan’ izle

Trabzon ailesinden ‘heyelan’ izle

TRABZON – Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yaklaşık bir ay önce meydana gelen heyelan sonucu evleri risk altında olan Hekimoğlu ailesi, gece gündüz heyelan nöbeti tutmaya başladı.

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Subaşı Mahallesi’nde yaklaşık bir ay önce heyelan meydana geldi. Heyelan sonucu mahalle yolu ulaşıma kapanırken, heyelandan en çok etkilenen yer Hekimoğlu ailesinin ikametgahı oldu. 6 kişilik Hekimoğlu ailesinin konutu heyelan riskiyle karşı karşıya kalırken, aile gece gündüz heyelan nöbeti tutmaya başladı.

Heyelan tehlikesi altındaki evde torunlarıyla birlikte yaşayan Süleyman Hekimoğlu, heyelanın kademeli olarak devam ettiğini söyledi. Hekimoğlu, “1 ay önce heyelan oldu. Söylentilere göre burayı klozet çukuru tetiklemiş. Orjinali, astarı yok. Ancak kimseyi ikna edemedik. 30 gündür gece gündüz görevdeyim. AFAD, kaymakamlık ve belediyeye başvurduk sonuç alamadık muhtar izin vermiyor buraya duvar öremeyiz diyorlar belediyeye gittim aynen öyle dediler. .Burası 30 gündür devam ediyor 30 gündür devam ediyor mesken bazında evde 6 kişi yaşıyor bana en zoru 5 yaşındaki torunum nereye gidiyoruz deyip her gelen fotoğraf çekip gidiyor.Sonucunu merak ediyorum.Evin altı.Yolun bir kısmı iptal oldu.Üstünden hemen yola çıktılar.Yolu 2 günde bitirdiler. ve hizmete açtık Heyelan devam ediyor Gece oldu sabah kalktığımızda heyelan olduğunu anladık. Hızlı bir şekilde başvurduk. 30 gün fotoğraf çektirdi, gitti. İstinat duvarı yapılmasını istiyoruz. “Muhtar izin vermiyorsa benim yerime duvar yap. Buradan sürekli su akıyor. Benim suçum yok. Yanımda başka bir konut var” dedim hızlıca. Onlar da risk altında. Toplamda 10 kişilik bir aile var” dedi.

“Torunlarım buradan çıkıp düşse ben ne yaparım”

Maddi durumları olmadığı için başka yere gidemediklerini ifade eden Necla Hekimoğlu, “Bir ay önce ilk yol bozuldu, sonra bizim yerimizde heyelanlar olmaya başladı. 1 aydır bu sıkıntıdayız. Ben ne yapayım gece uykumuz yok mahvolduk muhtar işimize engel oldu insanız biz bu evde 6 kişiyiz maddi durumumuz yok insan olduğumuzu hatırlasınlar . Evimiz, evimiz yıkıldı.”

besiktasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu