Haber

Cem Uzan’dan iddia: “Erdoğan, Deprem Sonrası Askerin Kışladan Çıkışını Engelledi”

Cem Uzan, Tuba Emlek’in Youtube kanalında, beyin sarsıntısı sonrası askerin kışladan çıkmasını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın engellediğini iddia etti.

“Erdoğan bunun için Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak”

Uzan, şu iddialarda bulundu:

Erdoğan, depremin ilk 72 saatinde insanların enkazın altına düşerek veya donarak can vermesini izledi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin müdahalesini engelledi. TSK’nın resmi twitter hesabında 3 bin 500 askerin çıktığını söylüyor. 10 ilden bahsediyorsunuz, il başına 350 asker ne için yeter? Erdoğan Mehmetçik’in vatandaşı kurtarmasını istemedi. 50 bin asker çıkarsanız elleriyle bile kaç bin kişiyi kurtarırlar. Saraydan gelen talimatla asker durduruldu. 1, 2 saat değil, 72 saat… Bu dünya çapında bir skandal değil, bir katliamdır. Erdoğan bunun için Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.”

“İnşaat Makinalarını Enkazın İçine Sokmak Suçtur”

Uzan, enkaza iş makinesi sokmanın suç olduğunu belirtti. “Türkiye’de kişinin hatırasına hakaret diye bir suç var, TCK 130… Nedir bu? Ölen bir kişinin cesedine karşı yapılabilecek kötülükleri yazar. Enkaz topluyorlar, enkaz kaldırırken cesetler parçalanıyor. Hastanelerde ceset torbası yoktur. Vatandaşlar, parçalanan cesetlerin hayvan yemlerinin saklandığı çuvallara gömüldüğünü belirtiyor. Beton sarsıntısı durumunda, makul bir süre beklenmeden enkazın içine ağır iş makineleri sokulur, cesetlerin parçalanmasına izin verilir, cesetler alışveriş veya yem torbalarına konur, cesetler motosikletle veya motosikletle taşınmaya zorlanır. otomobil… Fiil başına 3 ay 2 yıl, 10 binle çarparsan çok yalan söylerler. Herkes ona ayak uydursun.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu